Grafiki na ścianę – nowoczesność, oryginalność i dobry styl

0

Jak ożywić wnętrze? Grafika na ścianę to element dekoracyjny, który potrafi nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Grafika na ścianę potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie. Może wprowadzić do mieszkania unikalny klimat, stworzyć oryginalną przestrzeń.

Każdy zna tapety, które od lat można znaleźć na ścianach. Grafika na ścianę to jednak nie to samo. Mimo, że mają kilka podobnych cech, to różnią się pod wieloma względami. Po pierwsze, tapety stosuje się zwykle na wszystkie ściany w pomieszczeniu, a grafikę na ścianę umieszcza się najczęściej na jednej ścianę, dzięki czemu pełni funkcję ozdobną, podkreśla jeden z elementów wyposażenia.

Fototapeta 3D do łazienki

Jeśli planujesz zakup grafiki na ścianę, koniecznie skorzystaj z usług sklepu specjalizującego się w produkcji takich ściennych dekoracji. Sklep Pakamera to z pewnością czołowy producent grafik najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także plakaty, obrazy na płótni oraz inne ścienne dekoracje.

A może fototapety?

Fototapety 3D różnią się od tapet materiałem, ponieważ wykonane są odpowiednim podkładzie, dostosowanym do umieszczania na nim fotografii. Można znaleźć fototapety 3D na podkładzie z papieru lateksowego, na podkładzie fizelinowym, a także o strukturze obrazu olejnego. Mogą być dodatkowo laminowane, co zwiększa ich trwałość.

Fototapety 3D sprzedawane są na wymiar, a nie w rolkach tak jak zwykłe tapety. Co najważniejsze, fototapety 3D są przestrzenne, dzięki czemu wprowadzają wrażenie głębi i optycznie powiększają pomieszczenie. Patrząc na wzór na przestrzennej fototapecie, można przenieść się w inny świat, można odnieść wrażenie, że jest się na plaży, pływa wśród egzotycznych ryb lub błądzi w labiryntach. Fototapety sprawiają, że pomieszczenie nie jest nudne, ożywiają je i wprowadzają żywy element.

Dobrej jakości fototapety 3D są stworzone za pomocą nowoczesnych technologii drukowania, dlatego są trwałe i oporne na zarysowania i zadrapania. Efekt 3D powstaje na podstawie matematycznych wzorów oraz odpowiedniemu zastosowaniu światłocieni i odpowiednio dobranych barw. Wzór nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, a dodatkowo fototapety 3D mają właściwości termoizolacyjne oraz pozwalają ścianom oddychać.

Grafiki na ścianę – do jakiego pomieszczenia się nadają?

Wybór grafik jest bardzo duży, dlatego z powodzeniem można wybrać wzór pasujący nawet do niewielkiego pomieszczania. Grafiki na ścianę występują w różnych rozmiarach, w różnych barwach i wzorach. Najbardziej znane wzory to klasyczne pejzaże, kwiaty i znane elementy architektury.

Dużą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach cieszą się wzory geoenergetyczne, które idealnie pasują do prostych form. W pokojach dziecięcych dużym powodzeniem cieszą się grafiki na ścianę ze wzorami z ulubionych bohaterów z bajek lub zdjęciem idola.

Fototapeta 3D panorama

Grafiki na ścianę idealnie nadają się do salonu, który jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. Dobrze dobrany wzór doda pomieszczeniu dynamiki, sprawi, że każdy wchodzący do niego gość, poczuje się jak w innym świecie. Grafika na ścianę, ale i fototapeta, są bardzo reprezentacyjne, niepotrzebne stają się inne dodatki. To również świetny wybór do sypialni. Kojący, spokojny wzór, może ukoić nerwy, wyciszyć i ułatwić zasypianie.

Grafika na ścianę sprawdzi się również w kuchni i łazience. Przestrzenny wzór potrafi powiększyć małe pomieszczenie, dzięki temu wydaje się przestronniejsze, a jednocześnie piękne i oryginalne. Bardzo dobrze wyglądają w nowoczesnych biurach, hotelach lub recepcjach.

Montaż fototapet

Fototapety 3D, ale i te tradycyjne, można położyć samemu, bez pomocy specjalisty. W pierwszym etapie należy dobrze przygotować ścianę, która musi być gładka, sucha i czysta. Warto ją zagruntować specjalnym środkiem.

Fototapety 3D są najczęściej w paskach o wymiarach od 50 do 120 cm. W sklepach dostępne są fototapety z kleje naniesionym fabrycznie lub takie, w których klej należy nakładać samodzielnie. Bardzo ważne, aby w trakcie przymiarki, dobrze dopasować wzór. Fototapetę należy nakładać od góry, tak aby dół swobodnie opadał. Następnie wzór trzeba dopasować, a tapetę mocno docisnąć do ściany.

Zarówno fototapety, jak i grafiki na ścianę cieszą się ogromną popularnością, królują w modnych magazynach wnętrzarskich. Warto się na nie zdecydować, ponieważ małym kosztem, może odmienić całe pomieszczenie.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź