Czy warto stosować przedtreningówki? Sprawdź jaki mają wpływ na zdrowie

0

Przedreningówki to suplementy zażywane przed treningiem siłowym. Ich głównym zadaniem jest poprawienie jakości treningu, zwłaszcza podczas słabszych dni.

Przedtreningówka to rodzaj suplementu stosowanego przed treningiem siłowym. Jej zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu podczas ćwiczeń oraz zniwelowanie uczucia zmęczenia. Sprawdź jak często ją stosować i jaki ma wpływ na ludzkie zdrowie.

Z czego składa się suplementacja przedtreningowa?

Skład przedtreningówki jest różny, w zależności od producenta i jakości produktu. Jednak zdecydowana większość zawiera składniki silnie pobudzające. Ma to na celu pobudzić organizm do efektywnego treningu nawet po ciężkim dniu. Najczęściej występujące składniki to:

– kofeina – pobudza układ nerwowy zwiększając tym samym koncentrację, dzięki niej energia powstaje z kwasów tłuszczowych, a nie glikogenu mięśniowego. Ważne: nie pij kawy jeśli wiesz, że będziesz stosował suplement, który zawiera kofeinę, może to negatywnie wpłynąć na Twój organizm,
– kreatyna – przede wszystkim ułatwia regenerację mięśni i pozytywnie wpływa na rozwój tkanki mięśniowej,
– tauryna – zapobiega zmęczeniu, a w połączeniu z kreatyną pozytywnie wpływa na nastrój,
– L-arganina – składnik z grupy aminokwasów, stosowany wymiennie z L-tyrozyną lub L-cytruliną, wpływa na wzrost uwalniania się tlenku azotu,
– beta- alanina – wpływa na wydłużenie czasu trwania treningu jednocześnie zmniejszając zmęczenie mięśni, łącząc się z innymi składnikami zapobiega uszkodzeniom włókien mięśniowych,
– witamina C oraz witaminy z grupy B – zmniejszają stres oksydacyjny i pozytywnie wpływają na organizm.

Przedtreningówka może występować w tabletkach, proszku lub płynie.

Suplement diety fabryka supli

Szukając odpowiedniej suplementacji warto skorzystać z usług sprawdzonego, bezpiecznego producenta. Na stronie sklepu FabrykaSupli.pl znajdziesz suplementy diety wysokiej jakości w wielu wariantach i o różnym przeznaczeniu, skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wspomóż swój organizm od środka.

Suplementy pobudzające

Podstawowym celem przedtreningówki jest pobudzenie i zwiększenie wytrzymałości organizmu podczas treningu. Suplementy te są stosowane zarówno przed wysiłkiem na siłowni jak i przy treningu wydolnościowym (bieganie, jazda na rowerze). Obecnie przedtreningówki są stosowane nie tylko przez sportowców, ale także przez osoby ćwiczące amatorsko i nastawione na konkretne efekty.

W skład wersji pobudzającej wchodzi keratyna, tauryna czy arganina, które są odpowiedzialne za usprawnienie przepływu niezbędnych składników do mięśni. Główne działania:

– zmniejszenie zmęczenia,
– dłuższy czas treningu,
– szybsza regeneracja,
– zwiększenie objętości i intensywności treningów,
– poprawia gospodarki wapnia w mięśniach,
– zwiększenie produkcji glikogenu.

Trening siłowy para

Suplementy pompujące

Przedtreningówki pompujące, inaczej boostery to rodzaj suplementów, które są przeznaczone dla osób uczulonych na stymulanty. Poprawiają ukrwienie mięśni i wzmacniają je w odbywanym treningu, ale już bez udziału środków takich jak kofeina czy efedryna. Boostery wspomagają zwiększenie produkcji tlenku azotu w organizmie, a co za tym idzie poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego. Preparaty dbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia tętniczego i są przeznaczone dla osób, które mają problem z ciśnieniem czy lepkością krwinek. Mimo, że są łagodniejszą wersją przedtreningówek pobudzających, również w tym przypadku należy zachować ostrożność i stosować się do zaleceń producenta.

Czy warto stosować suplementy przed treningiem?

Przedtreningówka działa nie tylko na ciało. Świadomość dodatkowego wspomagacza działa pobudzająco również na umysł. Ze względu na zażyte suplementy wiesz, że Twój trening może być lepszy – i taki jest w rzeczywistości, bo nie czujesz ograniczeń. Po ciężkim dniu, kiedy brakuje energii nie jest trudno odpuścić zmniejszając jakość wykonywanych ćwiczeń. Pobudzone ciało i głowa działają razem na to żebyś był zadowolony z efektu końcowego. Zanim jednak zastosujesz przedtreningówkę sprawdź czy możesz to zrobić.

Jak każdy suplement brany na własną rękę, ten także może mieć niepożądane skutki uboczne. W zależności od tego jak reaguje Twoje ciało, mogą pojawić się takie objawy jak bezsenność, niepokój czy bóle głowy. Niektórzy są bardziej podatni na pewne substancje dlatego zawsze czytaj skład i sprawdź czy ten rodzaj wspomagania jest dobry dla Twojego organizmu. Warto też zmniejszyć ilość wypijanej kawy żeby nie potęgować możliwości wystąpienia skutków ubocznych. W trosce o zdrowie nie należy stosować przedtreningówki w przypadku nadciśnienia lub uczulenia na którykolwiek ze składników. Nie wolno przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź