Urządzenia street workout – ćwiczenia z własnym ciężarem

0

Urządzenia street workout to świetna opcja do efektywnego treningu na zewnątrz. Ćwiczenia z własnym ciężarem jako obciążeniem podczas treningu nie jest niczym nowym. Żołnierze ćwiczą pompki od dziesięcioleci, a pierwszych osób robiących dla sportu przysiady powinniśmy szukać w starożytności.

Moda na ćwiczenia z własnym ciężarem pojawiła się już jakiś czas temu. Dla zawodowców, bez względu na dyscyplinę jaką uprawiają, niektóre z tych ćwiczeń są nieodłącznym elementem treningu. Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, nie tylko wzmocnią nasze ciało, lecz także sprawią, że lepiej poznamy jego możliwości.

Na czym polegają ćwiczenia na urządzeniach street workout?

Oczywiście ćwiczenia takie to nie tylko nudne pompki, wykroki czy przysiady. Można je wykonać także na profesjonalnych urządzeniach, takich jak na siłowni. Sprzęty takie oferują powstające w wielu mniejszych i większych miejscowościach siłownie zewnętrzne. Obiekty te są ogólnodostępne i całkowicie darmowe. Nie potrzebujemy do tego ani drogich karnetów na siłownię, wystarczy jedynie wyjść z domu.

Siłownie zewnętrzne niejako z konieczności są projektowane tak byśmy mogli na nich ćwiczyć z własnym ciężarem. Taka konstrukcja urządzeń jest bezpieczna – żeby zrobić sobie krzywdę ćwicząc z własnym ciężarem jako obciążeniem, trzeba się naprawdę postarać. Zachowując minimum środków bezpieczeństwa i nie próbując na siłę zrobić niczego głupiego, możemy śmiało trenować i nie ryzykować przy tym urazów, które pojawiają się np. podczas ćwiczeń ze sztangą. A pojawiają się głównie dlatego, że osoby niedoświadczone, chcące zobaczyć efekty „natychmiast”, wybierają dla siebie zbyt duże obciążenie, myśląc, że większe obciążenie da większe efekty, a to niestety najkrótsza droga do zrobienia sobie krzywdy.

Urządzenia do street workout

Urządzenia street workout to łatwe w montażu konstrukcje, pozwalające na wykonanie zarówno prostych ćwiczeń, jak i tych trudniejszych z obciążeniem własnego ciała. Fit Park to producent wysokiej jakości urządzeń do street workout, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i solidności.

Wyposażenie siłowni zewnętrznych wystarczy do dobrego treningu

Ćwiczenia z własnym ciężarem sprawią, że zbudujemy sobie bardzo przyjemną dla oka sylwetkę, nie nadbudowując przy tym wielkiej góry mięśni. Osoby pragnące zwiększyć masę faktycznie muszą oprócz ćwiczeń z własnym ciężarem zdecydować się na dodatkowy trening, większości z nas jednak dodatkowe 10 kg mięśni nie jest konieczne do szczęścia. Dlatego, jeśli chcemy mieć smukłą sylwetkę i lepszą kondycję, a do tego dotleniony organizm – zdecydowanie wystarczy nam wyposażenie siłowni zewnętrznych.

Urządzenia street workout

Dzięki temu, że urządzenia street workout pozwalają wykonać podstawowe i bardziej zaawansowane ćwiczenia z własnym ciężarem, mogą z nich skorzystać zarówno osoby aktywne, jak również dzieci czy seniorzy. Ćwiczenia te nie zaszkodzą nikomu, a z pewnością bardzo dobrze wpłyną na ogólny wygląd sylwetki, lekko zarysowując mięśnie i wzmacniając kości i stawy. Ćwicząc z własnym ciężarem zyskujemy także większą świadomość mięśniową i lepszą koordynację, które pozwolą osiągnąć nam jeszcze lepsze efekty.

Urządzenia, jakie znajdziemy na siłowni zewnętrznej są bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo zawierają także dokładną instrukcję, jak z nich korzystać i na jakie partie mięśniowe działają. Nie musimy zatem korzystać z usług trenera.

Ćwiczenia z własnym ciężarem są nie tylko bezpieczne, lecz także pozwalają osiągnąć świetne efekty. Nie mówiąc już o tym, że trening na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Niestety klasyczne siłownie nie dają nam takiej możliwości. Warto więc wybrać siłownie zewnętrzne – darmowe i bezpieczne.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź