Czym są materace nawierzchniowe i jakie mają właściwości?

0

Okazuje się, że materace nawierzchniowe są stosowane powszechnie w wielu krajach. W Polsce bardzo szybko zyskały uznanie. Wpływają na poprawę komfortu snu za pomocą wyrównania powierzchni, na której śpimy.

Czym jest materac nawierzchniowy? Innymi nazwami tego rodzaju materaca są; przekładka, topper, top materac lub cienki materac nakładany na łóżko lub kanapę. To produkt tworzony z różnorodnych materiałów, które powinny odznaczać się doskonałą jakością. Zazwyczaj producenci stosują lateks, piankę termoelastyczną lub piankę wysokoelastyczną. Pamiętajmy o tym, że dany materiał wpływa na właściwości wyrobu. To, jaki materac wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań oraz potrzeb.

Jakie zalety mają materace nawierzchniowe?

Warto zauważyć, że materace nawierzchniowe mają wiele zalet, które przede wszystkim są związane z zapewnieniem komfortu podczas snu i wypoczynku. Zazwyczaj sięgamy po takie rozwiązanie wtedy, gdy dotychczasowy materac jest niewygodny lub gdy chcemy go zabezpieczyć. To dobra opcja w przypadku walki z różnymi schorzeniami kręgosłupa i nagłymi zmianami w ciele. Ponadto, materac nawierzchniowy wyrównuje powierzchnię na łóżku lub kanapie i niweluje przerwę w sytuacji, gdy występują dwa osobne materace. Nie bez powodu sięgają po niego osoby, które śpią na kanapie – za pomocą nakładki zmiękczymy powierzchnię, zapewniając sobie komfort. Co ciekawe, dzięki temu lepiej zadbamy o higienę, gdyż produkt możemy częściej prać i łatwiej jest go wymienić niż normalny materac. 

Wybór najlepszego rozwiązania

Zakup idealnego materaca tego typu nie jest łatwym zadaniem. Jeśli chcemy uzyskać miękkie podłoże, postawić warto na model o wysokości 8 cm wykonany z lateksu lub pianki termoelastycznej. Utwardzenie powierzchni uzyskamy za pomocą materaca z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej o wysokiej gęstości. Bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, dając wrażenie twardszego podłoża.

Materac nawierzchniowy z lateksu sprawdzi się w celu zwiększenia elastyczności podłoża. Z powodzeniem wyrównuje nierówności i jest bardzo sprężysty. Z pewnością docenią go osoby starsze i alergicy – lateks jest materiałem niwelującym rozprzestrzeniania się mikroorganizmów i roztoczy. Ogromnym plusem takiego zakupu jest fakt, że zapłacimy znacznie mniej niż za normalny materac. 

Materace piankowe

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu Art Medic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace nawierzchniowe, ale również kieszeniowe oraz materace piankowe i na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Właściwości materaca nawierzchniowego

Nawierzchniowy materac odznacza się lekkością i cienką konstrukcją. Nie oznacza to, że nie jest trwały – wręcz przeciwnie, odznacza się wysoką wytrzymałością. W tym przypadku właściwości produktu są związane z wysoką oddychalnością i sprężystością podłoża. Nakładka działa w taki sposób, że nie uciska kończyn i wpływa na naturalną pozycję ciała podczas snu. Może znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe kończyn i pleców, co jest kolejną zaletą.

Materace na ból pleców

Materace nawierzchniowe regulują twardość powierzchni, na której śpimy oraz ją wyrównują. Dodatkowo zabezpieczają podłoże przed zbyt dużą eksploatacją, dbając o zwiększony poziom higieny. Specyficzna struktura zapobiega gromadzeniu się alergenów, dlatego materac nawierzchniowy jest bardzo często wybierany przez alergików. Użytkownicy doceniają łatwość i wygodę w stosowaniu materaca, korzystając z niego na łóżku lub tapczanie. Nie bez znaczenia jest także prawidłowa sprężystość podłoża i zmniejszenie bólu u osób ze schorzeniami kręgosłupa. 

Podziel się.

Zostaw odpowiedź