Gigaom.pl – czujniki optyczne i czujniki indukcyjne

0

Sklep gigaom.pl to jeden z najdłużej działających sklepów internetowych zajmujących się dystrybucją komponentów automatyki przemysłowej. W ofercie są m.in. czujniki optyczne i czujniki indukcyjne. Poniżej opisujemy te urządzenia i wskazujemy na zalety zakupów w sklepie Gigaom! Zobacz.

Oferta sklepu Gigaom.pl jest niezwykle bogata. Wśród dostępnych urządzeń są: czujniki indukcyjne, czujniki pojemnościowe, czujniki ultradźwiękowe, czujniki magnetoindukcyjne, czujniki fotoelektryczne, czujniki laserowe, systemy bezpieczeństwa maszyn i urządzeń, sterowniki PLC SIMATIC, aparatura niskiego napięcia, przemienniki częstotliwości, systemy złącz, impulsowe zasilacze modułowe oraz do montażu na szynę DIN, przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ, wyłączniki magnetyczne PSEN oraz bariery bezpieczeństwa, złączki szynowe, zasilacze i switche przemysłowe. Co ważne, urządzenia pochodzą od najlepszych światowych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość: SICK, TURCK, Escha, Banner Enginnering, Siemens, Mean Well, Pilz, Weidmuller, Schneider Electric. Na zapytanie klienta dostępne są też sprzęty innych firm, jak np.: Omron, IFM, Pepperl+Fuchs, ABB, Festo, Phoenix Contact oraz wielu innych.

Gigaom to firma z doświadczeniem, która działa na rynku od 2009 roku. Jej założyciele od początku stawiali na rozwiązania e-commerce, przewidując, że przyszłością handlu jest właśnie sprzedaż internetowa – jak widać, nie pomylili się.

Warto dodać, że Gigaom otrzymał od międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode D&B Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę wiarygodności płatniczej. Świadczy to o tym, że firma ma dobrą kondycję finansową, systematycznie realizuje zobowiązania oraz że ryzyko transakcji z nią jest minimalne. Właśnie dlatego warto kupować w Gigaom!

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się czujniki optyczne i czujniki indukcyjne – szczególnie te od producenta SICK. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do dalszej lektury.

Kurtyny bezpieczeństwa

Czujniki optyczne

Na początku warto opisać działanie czujników optycznych. Promienie świetlne wysyłane są przez nadajnik do odbiornika. W momencie ich przecięcia przez niezidentyfikowany obiekt urządzenie od razu sygnalizuje możliwość wystąpienia potencjalnego zagrożenia – reaguje natychmiastowo. Czujniki optyczne wykorzystuje się na różne sposoby, m.in. do kontrolowania położenia maszyn i innych ruchomych obiektów znajdujących się w obrębie ich działania.

Na rynku dostępne są różne czujniki optyczne, np.: uniwersalne, laserowe, przeciwsobne, refleksyjne, odbiciowe, więc przed podjęciem decyzji warto uściślić swoje wymagania i porozmawiać ze specjalistą.

Niezawodne czujniki optyczne są oczywiście dostępne w sklepie Gigaom.pl: http://www.gigaom.pl/czujniki_optyczne.html. W ofercie znajdują się urządzenia od takich producentów jak: SICK (często wybierane przez klientów), Banner Engineering, Sensopart czy Telemecanique. Wszystkie urządzenia dostępne w Gigaom mają wysokie parametry techniczne. Zachęcamy do przejrzenia oferty!

Czujnik optyczny

Czujniki indukcyjne

Czujniki indukcyjne działają inaczej niż wyżej opisane optyczne. Otóż to urządzenie zmienia swoje pole elektromagnetyczne wówczas, gdy w jego obrębie znajdzie się jakiś metalowy przedmiot. Co ważne, te czujniki reagują na każde metale. Czujnik indukcyjny ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go m.in. do kontroli położenia, w układach sterowania czy w układach automatyki przemysłowej. To niezawodne urządzenie zapewniające bezpieczeństwo.

Czujniki indukcyjne także można dostać w sklepie Gigaom.pl: http://www.gigaom.pl/czujniki_indukcyjne. W asortymencie znajdują się urządzenia od takich marek jak: SICK, Sels, TURCK czy Telemecanique. To urządzenia niezawodne i pewne w działaniu. W ofercie Gigaom są różne modele: czujniki w obudowach prostopadłościennych oraz cylindrycznych, na napięcie stałe i zmienne, czujniki DC 2-przewodowe, AC 2-przewodowe, a także AC/DC 2-przewodowe, DC-4 przewodowe i NAMUR. Jak zatem widać, jest w czym wybierać!

Podziel się.

Zostaw odpowiedź