Jak dobrze myć samochód? To ważne zimą!

0

Jak dobrze myć samochód? Mycie samochodu jest niezwykle ważne zimą! Przede wszystkim dlatego, że wówczas auta narażone są na największe zabrudzenia. Jakie produkty do mycia auta się przydadzą? Poniżej wszystko wyjaśniamy. Zobacz koniecznie!

Jak dobrze myć samochód? O tak trudnej porze roku, jaką jest zima, trudno jest utrzymać auto w czystości, dlatego warto odpowiedzieć sobie na to tylko z pozoru łatwe pytanie. Mycie samochodu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych – chodzi też o to, że gdy na pojeździe długo zalegają zabrudzenia, wówczas mogą one doprowadzić do niszczenia poszczególnych części pojazdu. Przez to samochód posłuży nam znacznie krócej niż mógłby służyć, gdybyśmy prawidłowo o niego dbali.

Jak umyć samochód skutecznie? Gorąco polecamy artykuł: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-umyc-auto-reczne-mycie-samochodu-krok-po-kroku. Ręczne mycie samochodu może być równie dobre jak to na myjni automatycznej, jednak warto wiedzieć, jak to robić i jakich produktów użyć. Mycie samochodu zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym tekście będzie sprawne i bezproblemowe.

Mycie auta – ogólne wskazówki

Mycie auta tylko z pozoru jest łatwe… Otóż szybkie oblanie auta wodą, namydlenie i spłukanie zdecydowanie nie wystarczy zimą. Przecież wiele zabrudzeń nie da się usunąć podczas takiego szybkiego mycia. Owszem, pewnie usuniemy te powierzchowne, jednak w taki sposób nie umyjemy samochodu dokładnie.

Mycie samochodu powinno składać się z dwóch etapów: mycia wstępnego i mycia właściwego. Podczas mycia wstępnego rozmiękczamy trudne zabrudzenia, przez co później można je łatwo usunąć, i usuwa te lekkie, natomiast podczas mycia wstępnego już dokładnie pozbywamy się wszystkiego, co na pojeździe zalega.

Podczas mycia wstępnego używa się piany aktywnej, zaś podczas mycia właściwego – szamponu samochodowego. Poniżej można przeczytać więcej na temat tych produktów.

Mycie wstępne – aktywne piany do mycia auta

Aktywne piany do mycia auta to kosmetyki samochodowe, których używa się podczas mycia wstępnego. Ich zadaniem jest rozmiękczyć zalegające na aucie zabrudzenia. Aktywna piana do mycia samochodu to produkt niezwykle prosty w użyciu. Otóż za pomocą pianownicy nakłada się równomiernie specyfik na całą powierzchnię samochodu, później należy chwilkę odczekać, a następnie spłukać. To wszystko.

Samodzielne mycie samochodu

Najlepsze aktywne piany do mycia auta są dostępne w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/aktywne-piany. W ofercie jest szeroki wybór produktów z tej kategorii – wszystkie z najwyższej półki, od najlepszych producentów. Aktywna piana do mycia samochodu od ShowCarShine to profesjonalny kosmetyk samochodowy – skuteczny i bezpieczny. Wypróbuj!

Mycie właściwe – szampony do mycia samochodu

Szampony do mycia samochodu to produkty niezwykle skuteczne jeśli chodzi o usuwanie wszelkich zabrudzeń z poszczególnych elementów auta. Profesjonalne szampony do mycia auta, od sprawdzonych producentów, są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, więc nie trzeba się obawiać, że mocną chemią zniszczymy nasz samochód. Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się różne szampony samochodowe: neutralne, kwasowe, zasadowe. Wybierając produkt, trzeba wziąć pod uwagę m. in. to, jakimi produktami zabezpieczona jest karoseria naszego auta, czyli np. czy na lakierze znajduje się wosk samochodowy. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki produkt wybrać, warto poradzić się specjalistów.

Najlepsze szampony do mycia samochodu znajdziecie w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/szampony. Szampony do mycia auta dostępne w ofercie tego sklepu to produkty profesjonalne, których skuteczności działania można być pewnym w 100 procentach. Warto stawiać na kosmetyki samochodowe z najwyższej półki. Oferta produktów jest szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do zajrzenia. Zadbaj o swój samochód zimą!

Podziel się.

Zostaw odpowiedź