Lampy w stylu glamour – jaką lampę wybrać do luksusowej aranżacji salonu?

0

Lampy w stylu glamour zachwycają, onieśmielają i uwodzą blaskiem, sprawdź jak wybrać idealną lampę do salonu w stylu glamour. Do jakiej aranżacji salonu wybrać dużą wiszącą lampę z setkami kryształków, a kiedy warto postawić na gustowny i bardzo ozdobny plafon lub niewielki żyrandol.

Aranżacja salonu w stylu glamour to przepiękne, szlachetne i pełne uroku wnętrze, jednak już na etapie projektowania salonu należy pamiętać o zachowaniu proporcji, ponieważ granica między stylem glamour a kiczem jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć.

Blichtr i luksus w Twoim salonie – jakie elementy wystroju tworzą styl glamour?

Salon pełen blichtru i luksusu to wnętrze, o którym marzy wiele osób, jednak taka aranżacja powinna być dobrze przemyślana a wszystkie meble i dodatki do siebie dopasowane. Niestety, w większości takich wnętrz już na etapie projektowania dajemy się uwieść połyskującym dodatkom i pełnym przepychu meblom. Takie wnętrze, choć piękne bywa męczące, szczególnie jeśli spędzamy w nim długie godziny.

Jak urządzić gustowny salon w stylu glamour?

Urządzając salon w stylu glamour, warto postawić na „neutralne” meble oraz ściany i dodatki w stylu glamour. Takie, które nigdy nie wysuwają się na pierwszy plan, ale sprawiają, że salon staje się luksusowy, pełen blasku i blichtru typowego dla stylu glamour. Duże elementy wyposażenia, takie jak srebrne komody czy kanapy bardzo szybko nudzą się i zaczynają męczyć. Ponadto bardzo ozdobne meble trudno jest wkomponować w aranżację w innym stylu.

Doskonałym wyznacznikiem stylu glamour są natomiast piękne kryształowe i luksusowe lampy wiszące, podłogowe i stołowe, które można uzupełnić błyszczącymi ramkami na zdjęcia i ozdobnymi poduszkami z cekinami. Wówczas do salonu w stylu glamour wybierajmy proste wygodne i funkcjonalne meble tapicerowane oraz stylowe komody, które nie męczą licznymi ozdobami.

Wybór ozdobnego luksusowego oświetlenia, kilku mieniących się dodatków i prostych w formie i barwie mebli to aranżacja w stylu glamour w najczystszej formie. Mieniąca się kryształkami lampa pięknie rozprasza światło, nadaje luksusowy charakter całemu pomieszczeniu, a meble zachwycają prostotą i komfortem.

Lampa jako główny akcent stylu glamour w salonie jest widoczna od drzwi, ale nie męczy i nie przytłacza aranżacji podczas wielogodzinnego pobytu w salonie.

Kryształowa lampa

Jak wybrać rozmiar i wysokość lampy do salonu glamour?

Salon w stylu glamour, mimo że z założenia ma błyszczeć, a połysk stanowi jeden z najważniejszych elementów tej aranżacji nie powinien stanowić więcej niż 30-40% całego wystroju. Zatem w salonie niewielkich rozmiarów znacznie lepiej sprawdzi się połyskującym kryształowy plafon z deszczowym wzorem o dużej średnicy i niewielka lampa podłogowa w stylu glamour niż okazała lampa wisząca dużych rozmiarów.

Podobnego wyboru powinni dokonać właściciele niskich pomieszczeń, w których wisząca lampa optycznie obniży i tak niski sufit.

W salonie z dużym metrażem i wysokim sufitem można pokusić się o wybór bardzo ozdobnej kryształowej lampy wiszącej, która na dużej powierzchni sufitu będzie wyglądać proporcjonalnie i nie przytłoczy pomieszczenia. Dokonując takiego wyboru warto pamiętać, żeby do tak dużego ozdobnego oświetlenia dodać jedynie 2 lub 3 mniejsze elementy w stylu glamour. Większa ilość mebli i bibelotów w tym stylu może sprawić, że salon będzie wyglądał kiczowato.

Najpiękniejsze lampy w stylu glamour – jak wyglądają?

Najpiękniej lampy w stylu glamour to gustowne i bardzo ekskluzywne lampy wiszące, żyrandole i kinkiety. Połączenie transparentnego szkła, kryształu, srebra lub złota sprawia, że lampy glamour zachwycają niczym najdroższa biżuteria. Dla osób, które wolą styl glamour w nowoczesnej nieco odmłodzonej wersji polecamy lampy ze stylowymi mieniącymi się abażurami i pięknymi satynowymi kloszami. Styl glamour w nowoczesnej aranżacji można podkreślić wybierając piękny spiralny żyrandol.

Oświetlenie we wnętrzach stylu glamour odgrywa bardzo ważną rolę. Aranżując taki salon nie rezygnuj zatem z pięknej ekskluzywnej lampy w stylu glamour.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź