Szafy na broń – bezpieczeństwo do podstawa

0

Szafy na broń powinny być wyposażeniem każdej nieruchomości, w której przechowuje się broń palną. Co ważne, zasady jej zabezpieczenia ściśle określają przepisy prawa. Gdy broń trafi w ręce osoby trzeciej, może to skończyć się ogromną tragedią.

Szafy na broń to profesjonalne sejfy, posiadające bardzo dobre zabezpieczenia, idealnie dostosowane do przechowywania broni palnej. Wszyscy posiadacze takiej broni muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że sposób jej przechowywania jest określony z przepisach prawa. Ich nieprzestrzeganie wiąże się z karami.

Co więcej, broń palna powinna być dostępna jedynie dla jej właściciela. Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do sytuacji, gdy wpada ona w ręce osoby nieupoważnionej. Broń w rękach włamywacza czy dziecka to ogromne niebezpieczeństwo. Taka sytuacja może skończyć się tragicznie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o najlepsze możliwe zabezpieczenie broni i ukrycie jej przed osobami, które mogą zrobić nią krzywdę sobie i innym.

Sejf klasa s1

Szafa na broń zawsze powinna być kupiona od sprawdzonego, dobrego producenta. Takie modele są dostępne na stronie internetowej. W sklepie TUTUS wszystkie szafy na broń mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, co więcej wybór modeli jest bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie szafę idealnie dopasowną do potrzeb, funkcjonanlą i bezpieczną.

Przechowywanie broni palnej – przepisy prawa

Jak wspomniano wyżej, przechowywanie broni palnej jest określone w przepisach. W tym przypadku obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1224). Zgodnie z tym aktem prawnym „osoby posiadające broń i amunicję do niej na podstawie pozwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 4 ustawy o broni i amunicji, przechowują broń i amunicję w urządzeniach spełniających wymagania co najmniej klasy S1 określonych przez normę PN-EN 14450”. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli podczas kontroli okaże się, ż ebroń nie była przechowywana w odpowiedni sposób, można stracić pozwolenie na broń.

Właśnie dlatego szafy na broń powinny być wyposażeniem każdego miejsca, gdzie przechowuje się broń palną. To najlepsze zabezpieczenie broni.

Szafy na broń klasy S1 bardzo dobrej jakości znajdziesz pod tym linkiem. Duży wybór gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Te sejfy spełniają wszystkie prawne wymogi, można więc mieć pewność, że wszelkie kontrole przejdzie się pozytywnie. Zobacz już teraz.

Szafa na broń – budowa

Warto pamiętać, że szafy na broń wykonywane są w grubej solidnej blachy. Są wyposażone w zamek: kluczowy, mechaniczny bądź elektryczny. To sprawia, że taki sejf jest bardzo trudny do sforsowania – osoby trzecie z pewnością nie będą w stanie dostać się do środka.

Oprócz tego we wnętrzu szafy znajdują się półki, haczyki i skrytki, które umożliwiają wygodne przechowywanie broni. Modele dostępne w sprzedaży są różne: mniejsze, większe, z różnym rozstawem półek – to sprawia, że każdy bez problemu będzie w stanie dopasować szafę pod własne potrzeby.

Szafy na broń s1

Szafy na broń – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Osoby posiadające broń palną muszą zdawać sobie sprawę, że są wówczas odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych. To w ich gestii jest zadbanie o to, aby broń nie dostała się w ręce osób niepożądanych.

Profesjonalna szafa na broń to doskonałe zabezpieczenie przed włamywaczami. Złodzieje, w których ręce wpadłaby broń, mogliby ją nie tylko ukraść, ale także wykorzystać przeciwko domownikom, doprowadzając do ogromnej tragedii.

Oprócz tego taki sejf zapobiega znalezieniu broni przez dzieci i młodzież. Jak wiadomo, młodzi ludzie lubią się popisywać, szczególnie przed rówieśnikami, dlatego zabawy bronią palną, np. w czasie nieobecności rodziców w domu, w wielu przypadkach kończą się bardzo źle.

Decydując się na broń palną, trzeba zatroszczyć się także o jej dobre zabezpieczenie. To jest niezwykle istotne. Osoby, które nie przykładają do tego wagi, w ogóle nie powinny posiadać broni, ponieważ stanowi ona wówczas zagrożenie dla wielu ludzkich żyć. Jeszcze raz zachęcamy do odwiedzenia strony sklepu TUTUS, gdzie wybór szaf na broń jest naprawdę duży.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź